Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu.Więcej informacji znajdziesz na tej stronie >>

Kategorie

Kategorie produktów

Gniazdka meblowe - nowoczesne rozwiązania nie tylko do kuchni

Opublikowany : 2020-06-17 - Kategorie : Gniazdka

gniazdka meblowe

Gniazdka meblowe podbijają świat nowoczesnych rozwiązań w branży elektryki jako szczególne zastosowanie do kuchni. Mimo że są one najczęściej stosowane właśnie w tym pomieszczeniu, to sprawdzają się również w innych wnętrzach. Jak działają gniazda montowane w meblach? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule!

ZOBACZ PRODUKTY!

Kontakty wpuszczane w blat - wszystko zaczęło się od kuchni

Gniazdka meblowe już od dłuższego czasu zyskują popularność wśród osób, które planują aranżację swojego mieszkania czy projektantów wnętrz. Coraz częściej są one stosowane w prywatnych domach i mieszkaniach. Ze względu na wygodę, najczęściej możemy je spotkać w kuchni, na popularnych wyspach kuchennych. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wyspa kuchenna jest zwykle największym blatem roboczym, a nie graniczy z żadną ścianą. Tradycyjne kontakty nie wchodzą w rachubę, a do przygotowywania wyśmienitych potraw często wykorzystujemy sprzęt elektryczny. Dzięki montażowi gniazdek meblowych np. w blacie mamy prosty dostęp do prądu i niezbędnych urządzeń. Gniazdka w meblach to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które ułatwi nam wykonanie wielu czynności w kuchni.

Gniazdo wpuszczane w blat - zdumiewająca estetyka

Kontakty meblowe oprócz funkcjonalności, charakteryzują się wysoką estetyką. Listwy zasilające prezentują się elegancko, nie rzucając się w oczy. Zdecydowanie pod tym względem biją na głowę tradycyjne gniazdka, które często są widoczne i niezbyt efektowne.

Produkty tego typu to nie tylko rozwiązanie do kuchni. Znajdą one zastosowanie również w blatach biurowych czy salach konferencyjnych. Na rynku znajdziemy również kontakty, które możemy zamontować np. w podłokietniku domowej kanapy. Mamy obecnie naprawdę wiele możliwości, z których możemy wybierać. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy kontakty meblowe w przeróżnych kolorach, kształtach i wykończeniach. Dzięki temu możemy dopasować je do designu całego wnętrza.

Jak działa gniazdko meblowe?

W zależności od modelu, aby użyć gniazdka wystarczy lekko nacisnąć wieczko, po czym pociągnąć je do góry lub otworzyć pokrywę, pod którą schowane są gniazdka elektryczne. Po skorzystaniu z zasilania listwę można zamknąć lub ponownie wsunąć w blat, uzyskując dzięki temu porządek i estetyczny wygląd biurka czy blatu kuchennego. Kilka gniazdek znajdujących się na listwie pozwoli na podłączenie wielu urządzeń, np. laptopa, drukarki i ładowarki do telefonu.

Gniazda meblowe w biurze

Jak już wspominaliśmy, gniazda meblowe bardzo sprawdzają się również w biurze. Jest to wygodne rozwiązanie, gdy chcemy podłączyć sprzęt a biurko oddalone jest od ściany. Bardzo często w open space’ach nie wszyscy pracownicy mają łatwy dostęp do kontaktu. Często wykorzystuje się przedłużacze, co generuje liczbę niepotrzebnych kabli oraz wprowadza nieład. Panel z gniazdkami zamontowany w blacie biurka, zniweluje ten problem do minimum, a przy okazji każdy z pracowników będzie mógł łatwo korzystać z prądu. Na rynku są różne rodzaje gniazdek meblowych. Większość z nich ma zakrywający go panel, którym można zasłonić kontakty, gdy z nich nie korzystamy. Jeszcze bardziej podnosi to estetykę całego pomieszczenia.

Rodzaje gniazdek meblowych

To nowoczesne rozwiązanie znajduje coraz więcej zwolenników, dlatego producenci gniazdek wychodzą na rynek z wieloma rozwiązaniami. Najbardziej popularnym a zarazem podstawowym modelem gniazdka meblowego, jest takie, które montuje się w blacie. Można je zamontować pod różnym kątem, tak aby dostosować je do danego mebla. Przeważnie gniazdka tego typu posiadają długi przewód, dzięki czemu można je podłączyć do standardowego gniazdka w ścianie.

Gniazdka meblowe najczęściej znajdziemy w wersji wysuwanej z blatu. Mogą być to kontakty w formie kolumny lub panelu. Bardzo często montuje się je w blatach w kuchni i biurkach. Gniazda meblowe mają bardzo prostą konstrukcję, co sprawia, że ryzyko awarii jest znikome. Mechanizm uruchamia się po naciśnięciu obudowy, która zwalnia zapadkę i powoduje wysunięcie się gniazdek. W ofertach sklepów można znaleźć również modele, które posiadają specjalny guzik otwierający i zamykający obudowę.

Na rynku dostępne są również gniazdka, które możemy umieścić w meblach tapicerowanych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy po ciężkim dniu w pracy spędzamy czas na kanapie. W prosty sposób możemy naładować przy pomocy gniazdka meblowego telefon, posiadając go ciągle w zasięgu ręki. Jest to jednak wariant bardziej wymagający, gdyż kanapa musi mieć specjalny otwór bądź trzeba go w niej wykonać, korzystając z pomocy tapicera.

Jeżeli jesteś w trakcie urządzania swojego mieszkania lub zdecydowałeś się na remont kuchni lub biura w swojej firmie, warto rozważyć wariant gniazdek meblowych. Jest to bardzo użyteczne rozwiązanie, które nie tylko będzie funkcjonalne, ale i sprawi, że bałagan związany z kablami zniknie. Pamiętaj także, aby postawić na gniazdka meblowe sprawdzonych marek, dzięki czemu będzie to dobra inwestycja na lata.

Cena gniazdek meblowych

W asortymencie różnych sklepów z osprzętem elektrycznym znajdziesz szeroką gamę gniazdek meblowych. Ich cena jest zależna od oryginalnego designu, ilości gniazd oraz typu panelu meblowego. Ważny jest również materiał, z którego został wykonany. Decydując się konkretne gniazdka warto sprawdzić ich parametry, szczególnie jeśli będą narażone na wilgoć. Dodatkowo jeśli zależy nam na jakości, lepiej postawić na sprawdzone marki i sklepy, które zaoferują nam towar w stu procentach sprawny. Jeżeli decydujesz się na zakup gniazdek do całego domu, sprawdź czy sprzedawca nie zaproponuje Ci rabatu. Dzięki większym zakupom możesz zmniejszyć swoje koszty i nieco zaoszczędzić.

ZOBACZ PRODUKTY!

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)