Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu.Więcej informacji znajdziesz na tej stronie >>

Kategorie

Kategorie produktów

Jakie gniazdka do pokoju dziecięcego wybrać?

Opublikowany : 2019-09-19 - Kategorie : Gniazdka

Urządzanie pokoju dziecka wymaga przemyślanych decyzji i funkcjonalności. Przeważnie nasza uwaga skupia się na wyborze koloru ścian, uroczych mebelków czy kolorowych dodatków. Mało kto zdaje sobie sprawę, że gniazdka w pokoju dziecka także powinny być starannie dobrane. Na jakie rozwiązania powinni postawić rodzice w pokoju swojego malucha?

gniazdka w pokoju dziecięcym

Przemyśl, ile gniazdek potrzebuje Twój maluch

Urządzając wnętrze dziecka planujesz każdy szczegół. Myślisz o niezbędnych urządzeniach, o lampce nocnej do czytania czy nawilżaczu powietrza. Wszystko to jednak musi mieć podłączenie do prądu, dlatego należy zawczasu dokładnie przejrzeć projekt pokoju i wybrać odpowiednie miejsca na gniazdka. Pomyśl także o kilku wejściach do prądu umieszczonych w jednej ramce. Jeśli sprzęty znajdą swoje miejsce w niedalekiej odległości od siebie, zdecydowanie wprowadzi to większy porządek niż rozsypane gniazdka po całym pokoju.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Projektując pokój dla dziecka zapewne uwzględniasz to, aby zabezpieczyć odpowiednio kanty czy ryzykowne dodatki, dlatego warto też pomyśleć o bezpieczeństwie związanym z prądem. Małe dziurki w gniazdku są dla każdego malucha bardzo atrakcyjne, co niesie za sobą ryzyko. Aby uniknąć sytuacji, gdy Twoja pociecha będzie próbowała włożyć w nie jakiś drobny przedmiot, postaw na gniazdka ze specjalną klapką.

Gniazdka z przesłonami do pokoju dziecięcego

Jednym z najlepszych wyborów do pokoju dziecka będą gniazdka z uziemieniem oraz przesłonami z torów prądowych. Ochroni to Twojego malucha przed włożeniem przedmiotów przewodzących prąd do otworów w gniazdku. Specjalna przesłona zamontowana w mechanizmie uchyla się dopiero w momencie, gdy wkładamy dwa bolce wtyczki. Jest to “must have” w pokoju dziecka, szczególnie jeśli decydujemy się na rozwiązanie z odsłoniętym gniazdkiem.

SZYBKI KONTAKT

Klapka przy gniazdku

Bardzo dobrym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego jest montaż gniazda elektrycznego z klapką, minimalizującą ryzyko przypadkowego porażenia prądem. Klapkę tego typu można bardzo łatwo zdemontować w razie potrzeby lub w momencie, gdy Twoja pociecha będzie już świadoma niebezpieczeństwa. Osłonka tego typu odcina bezpośredni dostęp do torów prądowych. W sytuacji, gdy gniazdka są “wolne”, bez podłączonych sprzętów, dziecko nie będzie miało do nich żadnego dostępu. Tym samym ryzyko zostanie maksymalnie zniwelowane. Bardzo wielu producentów oferuje tego typu gniazdka z klapką w swoim asortymencie.

Wysokość montażu gniazdek

Możesz pokusić się także o zainstalowanie gniazd na wyższym poziomie, tak aby dziecko nie miało do nich dostępu. Jest to nietypowe rozwiązanie, natomiast na pewno sprawdzi się, gdy dziecko dorośnie. Gniazdka możesz umieścić na przykład nad blatem biurka lub szafki nocnej. Tutaj jednak musisz dokładnie wszystko zaplanować, a jak dobrze wiesz nie wszystko da się przewidzieć z wyprzedzeniem, dlatego nie jest to często wykorzystywany patent.

Zaślepki - alternatywa dla klapek

Jeżeli nie chcesz montować gniazdek z klapką, możesz pokusić się o zakup popularnych zaślepek. Odcinają one dostęp do prądu i są alternatywą dla gotowych kontaktów z osłonką. Zazwyczaj zaślepki pasują do wszystkich tradycyjnych gniazdek, a ten sposób pozwala na odpowiednie zabezpieczenie wejść do prądu w całym mieszkaniu. Jest to także rozwiązanie o niewielkich kosztach, zdecydowanie niższych niż gniazdka z klapką, dlatego można bez problemu zabezpieczyć zaślepkami kontakty w całym domu.

Postaw na kolor - kryterium drugiej rangi

Gniazdka elektryczne w pokoju dziecka wcale nie muszą być nudne. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które dopasują się do koloru ścian lub będą oddzielną dekoracją. To do Ciebie należy wybór. Tak samo jak wybierasz barwę, motyw przewodni, poduszki czy inne dodatki, tak samo stajesz przed wyborem drobnych elementów, takich jak osprzęt elektryczny. Jeżeli postawisz na klasykę, będziesz mieć pewność, że taki wariant posłuży Ci na dłuższy czas.

Natomiast zwariowany wzór ramki może dopełnić całą aranżację, nadać koloru lub stać się elementem dekoracyjnym w pokoju dziecka. Wybór ten wiąże się jednak z innym ryzykiem. Kiedy gniazdko będzie zbyt atrakcyjne dla maluszka, wzbudzi jego zainteresowanie. To może spowodować, że dziecko będzie chciało zaznajomić się z tym dodatkiem i wtedy istnieje zagrożenie niebezpiecznego kontaktu z prądem. Jest więc to rozwiązanie odpowiednie wizualnie, jednak niekoniecznie tak samo bezpieczne. Decyzja o wyborze tego dodatku należy do Ciebie. Jeżeli zdecydujesz się na kolorowy motyw, postaw na wersję z konkretnymi zabezpieczeniami, tak aby dostęp do gniazd był maksymalnie zabezpieczony.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Wiemy, że jako rodzice na medal nie spuszczacie oczu z Waszych pociech. Mimo wszystko dziecko może w każdej chwili wykorzystać Waszą nieuwagę na eksperymentowanie z interesującym je kontaktem. Aby zapobiec nieszczęściu, należy zabezpieczyć gniazdka nie tylko w samym pokoju dziecka, ale i w całym domu, szczególnie w miejscach, gdzie jest do nich łatwy dostęp. Dzięki temu zniwelujesz ryzyko przypadkowego porażenia prądem.

Bezpieczeństwo dziecka jest niewątpliwie najważniejszą kwestią przy urządzaniu pokoju malucha. Jeżeli chcesz mieć pewność, zwróć uwagę na każdy najmniejszy szczegół i zastosuj któreś z wymienionych przez nas rozwiązań. Bez względu, czy zdecydujesz się na kontakty z klapką czy postawisz na zaślepki, a może zaryzykujesz, instalując gniazda na wysokości, do której Twoje dziecko nie będzie miało dostępu, pamiętaj, że to jego bezpieczeństwo jest najważniejsze.

POMOŻEMY CI DOBRAĆ GNIAZDKA

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)