Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu.Więcej informacji znajdziesz na tej stronie >>

Kategorie

Kategorie produktów

Tanie i dobre gniazdka elektryczne - jakie powinny być?

Opublikowany : 2020-01-15 - Kategorie : Gniazdka

tanie oraz dobre gniazdko elektryczne

Każdy, kto remontuje mieszkanie lub buduje dom, zdaje sobie sprawę, że osprzęt elektryczny jest niezbędny. W zależności od wielkości budynku potrzebna jest mniejsza lub większa liczba gniazdek i kontaktów, które generują niemałe koszty. Właśnie wtedy rozpoczynają się poszukiwania tańszych, a dobrych rozwiązań. Jaki osprzęt wybrać, aby nie wydać fortuny, a żeby kontakty posłużył nam na lata?

ZOBACZ PRODUKTY!

Szeroki wybór gniazdek


W branży osprzętu elektrycznego jest bardzo wielu producentów, którzy oferują gniazda w bardzo atrakcyjnych cenach. Konkurencja jest tak duża, że marki wykorzystują coraz nowsze technologie pozwalające na uzyskanie dobrych jakościowo kontaktów bez konieczności podwyższania ceny. Dzięki temu otrzymanie designerskich gniazdek w dobrej cenie nie jest już takie niemożliwe do wykonania. Dodatkowo niska cena nie oznacza już gorszej jakości. Nowoczesny sprzęt, wykorzystywany do tworzenia gniazdek pozwala zmniejszyć koszty produkcji, a tym samym obniżyć ceny.

Taniej online - strony internetowe z gniazdkami


W sklepach internetowych znajdziesz zazwyczaj znacznie większy wybór gniazdek każdego typu niż w sklepach stacjonarnych. Nie jest to jednak główna zaleta zakupów online. Przede wszystkim ceny są atrakcyjniejsze niż w marketach budowlanych czy sklepach z osprzętem elektrycznym. Te kilka groszy oszczędności na każdym gniazdku potrafi przy dużym zamówieniu wygenerować większą kwotę, dlatego warto przejrzeć strony internetowe, zanim dokonamy zakupu w sklepie. Jeżeli boisz się, że jakość wybranego modelu będzie niezadowalająca, spróbuj wcześniej odwiedzić market budowlany i sprawdzić wykonanie danego modelu gniazdka.

Hurtownie artykułów elektrycznych


Jeżeli budujesz dom od podstaw, to zapewne wiesz, że same gniazdka to nie wszystko. Będziesz potrzebował długiej listy artykułów, związanych z osprzętem elektrycznym. Warto w takiej sytuacji znaleźć hurtownię, w której dokonasz zakupów znacznie taniej niż w sklepie. Być może uda Ci się również wynegocjować dodatkowy rabat. Dzięki temu zaoszczędzisz na wydatkach, a otrzymasz sprawdzone produkty. Jeżeli znajdziesz hurtownię, która będzie oferować również inne materiały do domu, dobrym pomysłem będą większe jednorazowe zakupy.

Gdzie kupować kontakty i na co zwracać uwagę?


Postaw na sprawdzone oraz wiarygodne miejsca. Jeżeli zdecydujesz się na zakup niewiadomego pochodzenia, możesz narazić się na niebezpieczeństwo, a z prądem nie można igrać. Wybierz modele renomowanych marek, które mają wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Poszukaj hurtowni lub sklepu online, który zaoferuje Ci dobre gniazdka znanych firm w dużo korzystniejszych cenach.

Czym się kierować przy wyborze?


Bardzo dużo zależy od miejsc, w których chcemy umieścić gniazdka. Inne modele wybierzemy do kuchni, inne do salonu, a jeszcze inne do łazienki. W zależności od pomieszczenia zdecydujmy się na rozwiązania, które będą wygodne i bezpieczne dla wszystkich użytkowników w domu. Liczy się nie tylko wygląd gniazdek, ale przede wszystkim funkcjonalność. Zadbaj, aby gniazda, które wybierzesz do kuchni lub łazienki były wysoce odporne na wilgoć. Z kolei do pokoju dziecka postaw na rozwiązanie z zabezpieczeniem wtyków tak, aby maluch w chwili Twojej nieuwagi nie miał możliwości majstrowania przy nich różnymi przedmiotami.

Gniazdko z uziemieniem czy bez?


Uziemienie jest elementem, który występuje w większości gniazdek. Jego obecność wynika najczęściej z urządzeń, które mają zostać podłączone do wybranych kontaktów. Znaczna część telewizorów, komputerów, a także pralki czy kuchenki wymagają takiego zabezpieczenia. Nawet jeśli nie jest to wymóg konieczny to przeważnie stawia się na gniazda z uziemieniem i właśnie ten typ Ci rekomendujemy.

Rodzaje gniazdek dostępnych w sklepach


Przy wyborze odpowiednich gniazdek elektrycznych warto zwrócić uwagę na ich oznaczenie IP, które informuje o stopniu ochrony przed różnymi czynnikami. Po tym symbolu występują dwie cyfry. Pierwsza z nich świadczy o ochronie przed możliwym dostaniem się ciał stałych do środka gniazda. Z kolei druga opisuje odporność na przedostanie się wody. W zależności od przeznaczenia możemy znaleźć gniazda z różną specyfikacją. Kontakty oznaczone symbolem IP22 nadają się do pomieszczeń mieszkalnych oraz biurowych. Z kolei IP44 to gniazdka przeznaczone do łazienek, kuchni oraz innych pomieszczeń narażonych na wilgoć. Na rynku dostaniemy również gniazda IP56, które wybierane są do instalacji w garażach, ale także na basenach i saunach. Jeżeli rozważasz umieszczenie kontaktów na terenie swojego ogrodu w zamkniętych słupkach to muszą one być oznaczone normą ochrony IP65. Tym symbolem oznaczone są kontakty wysoce odporne na pył, a także wodę.

Podtynkowe i natynkowe - ważne kryterium


Kontakty możemy podzielić na natynkowe i podtynkowe. Warto zastanowić się, który rodzaj będzie dla nas najlepszy. Na pierwszy rzut oka gniazda te różnią się między sobą wyglądem. Bardziej estetycznie prezentują się te podtynkowe i to one są w tym momencie najbardziej popularne. Gniazda natynkowe to małe puszeczki odstające od ściany. Są one stosowane w miejscach, gdzie nie ma możliwości montażu podtynkowego lub w pomieszczeniach gospodarczych, które nie mogą umieszczać okablowania w ścianach.

Łatwość montażu i dostępne elementy


Wybierając gniazda weźmy pod uwagę łatwość w ich montażu. Czasami decydując się na tańszy kontakt nie zdajemy sobie sprawy z tego, że może okazać się on trudniejszy w montażu, a to odbije się na czasie pracy elektryka i kosztach z tym związanych. Także elementy, które są związane z całym montażem np. kable mogą być droższe. W efekcie końcowym, oszczędzając na tańszych gniazdkach, elementy uzupełniające mogą przewyższyć zaoszczędzoną kwotę. Wybór tanich i dobrych gniazdek wbrew pozorom nie jest taki trudny. Wielu producentów posiada wysokiej jakości modele w atrakcyjnych cenach. Jeżeli nie satysfakcjonują Cię ceny proponowane przez sklepy stacjonarne, możesz pokusić się o przegląd dostępnych opcji w internecie oraz rozeznanie się w specjalistycznych hurtowniach. Na pewno znajdziesz tam atrakcyjniejsze ceny, a wielu sprzedawców oferuje także sezonowe promocje lub rabaty.

ZOBACZ PRODUKTY!

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)