Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu.Więcej informacji znajdziesz na tej stronie >>

Kategorie

Kategorie produktów

Gniazda nablatowe w kuchni - jakie wybrać?

Opublikowany : 2019-11-28 - Kategorie : Gniazdka

gniazdka kuchenne nablatowe

Wybór gniazdek do kuchni nie jest taki prosty, jakby się mógł wydawać. Od kilku sezonów trendem, który podbija rynek są kontakty nablatowe. Ich funkcjonalność oraz możliwość całkowitego zakrycia buduje przewagę nad tradycyjnymi kontaktami. Dostępność różnorodnych modeli może jednak wprawić w zakłopotanie. Który rodzaj gniazdek kuchennych będzie zatem najlepszy?

Rodzaje gniazd na blat - dopasuj je do przeznaczenia


Gniazdka w kuchni mają różne funkcje i są dostępne w wielu różnych opcjach. Jeżeli te na blacie będą służyły Ci głównie jako kontakty codziennego użytku, wybierz modele o dużej solidności oraz te wysoce odporne na wilgoć. Gniazda te charakteryzuje norma szczelności IP 54, natomiast są one droższe. Bardzo często ze względu na cenę stosowane są kontakty o normie IP 20, które niestety nie są tak szczelne. Gniazdka nablatowe mogą ukazywać się naszym oczom za pomocą różnych systemów. Wiele modeli działa na zasadzie kliku - po naciśnięciu na maskownicę, listwa z kontaktami wysuwa się w górę. Jednak wielu producentów proponuje także rozwiązanie sterowane oddzielnym przyciskiem. Ważne jest również rozmieszczenie gniazdek w blacie. Powinny one być odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb, dzięki czemu sprawnie i wygodnie będziesz mógł z nich korzystać.

ZOBACZ GNIAZDKA NABLATOWE!

Na rynku dostaniemy również gniazdka elektryczne z panelem maskującym. Jest to bezpieczniejsze i estetyczniejsze rozwiązanie, gdyż w momencie braku podłączenia sprzętu agd możemy zasłonić kontakty w każdej chwili. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, a cała listwa z kontaktami chowa się pod przesłoną. Natomiast i w tym przypadku należy dobrać odpowiednie normy, ponieważ w momencie przyrządzania potraw i korzystania z urządzeń panel będzie odsłonięty. Niesie to za sobą ryzyko zalania gniazdek, których w danej chwili nie używamy.

Ciekawym rozwiązaniem są również gniazdka kolumnowe montowane w blacie. Zazwyczaj wysuwają się po naciśnięciu panelu osłaniającego. Ryzyko niebezpiecznego zalania w tym przypadku jest znacznie mniejsze, co jest bardzo ważne w kuchni. Bardzo często umieszczane są w miejscu roboczym tak, aby zawsze mieć możliwość podłączenia drobnych sprzętów AGD tj. czajnik elektryczny.

Jeżeli gniazdka elektryczne nie będą używane przez Ciebie codziennie, natomiast chcesz mieć możliwość podłączenia drobnego sprzętu AGD, ładowania telefonu albo pragniesz podłączyć laptopa i do woli korzystać z przepisów w internecie podczas gotowania, to gniazdka tego typu będą dobrym rozwiązaniem. Na rynku znajdziesz także kontakty nablatowe, które będą posiadały także porty USB, co jest dużą funkcjonalnością w przypadku sprzętów elektronicznych. A jeżeli zależy Ci głównie na ładowaniu urządzeń multimedialnych podczas gotowania, możesz po prostu pokusić się o ładowarkę indukcyjną, która zniweluje niepotrzebne kable i niebezpieczeństwo zalania.

Gniazdka nablatowe - na co zwrócić uwagę?


Po pierwsze liczba i rodzaj wejść. Przed zakupem należy przeanalizować, które sprzęty będą podłączane do kontaktu na blacie oraz z ilu z nich zazwyczaj korzystasz jednocześnie. Zastanów się również czy chcesz posiadać port USB. Warto także sprawdzić, ile wybrane przez nas gniazdko generuje obciążenia energetycznego. Jeżeli zdecydowałeś się na dany model, sprawdź opinie o producencie oraz o wybranym przez Ciebie konkretnym kontakcie.

Po drugie jakość i wykonanie. Oczywiście większość osób poluje na gniazdka i cały osprzęt w internecie. Nie ma w tym nic złego, sklepy internetowe proponują zazwyczaj atrakcyjniejsze ceny, natomiast jeśli tylko masz taką możliwość, sprawdź, jak dany kontakt prezentuje się na żywo.

Po trzecie mechanizm wysuwania. Jeżeli zdecydowałeś się na gniazdko kolumnowe, to zwróć uwagę na wykonanie tego systemu. Musi być on niezawodny i wytrzymały na lata. Inaczej może zapadać się w blat lub po prostu szybko wymagać wymiany, a to wiąże się z kolejnymi kosztami.

Po czwarte kształt. Zastanów się jaka forma i rodzaj gniazdek elektrycznych będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Okrągłe kontakty są proste w montażu w blacie z otworem tunelowym. Natomiast jeśli mamy pod nim szafki, ze względu na ich głębokość może się to okazać niemożliwe. Z kolei prostokątne gniazdka są płytsze, ale zajmują więcej miejsca i niosą większe ryzyko zalania. Mimo że to rozwiązanie jest bardziej widoczne, nie należy się tym martwić. Na rynku dostępne są kontakty w różnorodnych wariantach kolorystycznych. Każdy znajdzie więc coś idealnie dopasowanego do swojej kuchni.

Po piąte parametry techniczne. Staraj się wybierać gniazdka elektryczne o dobrych właściwościach technicznych. Pamiętaj szczególnie o wspomnianych wcześniej normach wodoszczelności oraz parametrach maksymalnego obciążenia. Zwróć także uwagę na to, czy dany model jest dostosowany do Twojej kuchni. Większość producentów podaje informacje z minimalną grubością, dla której gniazdo będzie odpowiednie. Sprawdź również, czy w opakowaniu znajduje się kabel.

Cena gniazdek nablatowych


Instalacja kontaktów w blacie oraz ich montaż to koszt rozpoczynający się od 100 zł w górę. Warto więc przy wyborze zastanowić się, co dokładnie nam będzie oraz które sprzęty będą podłączane do gniazda. Dokładne przemyślenie pozwoli nam zaoszczędzić nietrafnej decyzji oraz wydanych pieniędzy.

Gniazdka na blat to zdecydowanie dobry wybór, pod warunkiem, że przeanalizujemy wcześniej nasze potrzeby. Z pewnością jednak jest to rozwiązanie estetyczne oraz praktyczne, a także bardzo bezpieczne. Kontakty nablatowe nie rzucają się w oczy, a w razie potrzeby możemy po prostu z nich skorzystać. W dodatku umiejscowienie gniazdek elektrycznych w blacie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy w domu są dzieci.

Zobacz nasz produkt:


gniazdka do blatu

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)