Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu.Więcej informacji znajdziesz na tej stronie >>

Kategorie

Kategorie produktów

Gniazdka w podłodze - zalety, rodzaje i zastosowanie

Opublikowany : 2020-06-17 - Kategorie : Gniazdka

gniazdka w podłodze

Modernistyczne wnętrza są zazwyczaj bogate w ciekawe i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Cechuje je prostota w kolorach i formach, a także wyjątkowy design. Bardzo często w tego rodzaju pomieszczeniach kontakty w ścianach zaburzają stylistykę całego wnętrza. Na rynku jest jednak rozwiązanie, które idealnie wpasowuje się w nowoczesne klimaty. Mowa tutaj o gniazdkach podłogowych, które kamuflują kontakty elektryczne.

Floorbox - czym jest i do czego służy?

Jest to podłogowa puszka, która pomaga nam w ukryciu w podłodze gniazd różnego typu. Jednocześnie nie zmniejsza ona dostępności do źródła prądu dla użytkowników. Zazwyczaj jest ona wykorzystywana w pomieszczeniach z podłogą techniczną (podniesioną). Dzięki wolnej przestrzeni pod podłogą jest możliwe umieszczenie instalacji oraz puszek z gniazdami elektrycznymi. Rozwiązanie to jest bardzo estetyczne i nie zaburza designu wymarzonego wnętrza.

Rodzaje puszek podłogowych floorbox

Puszki podłogowe to świetne rozwiązanie w przypadku nowoczesnych wnętrz, gdzie nie chcemy zakłócać estetyki ścian gniazdami elektrycznymi. Dodatkowo puszki do podłogi można wykorzystać do umieszczenia w nich różnych gniazd multimedialnych. W sklepach znajdziemy zarówno puszki do podłóg technicznych, jak i betonowych. Ich wykonanie jest bardzo solidne, co pozwala cieszyć się systemem przez długi czas. Najczęściej puszki podłogowe są zrobione z trwałych metali lub tworzyw sztucznych, co sprawia, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Metalowe floorboxy zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej czy aluminium, a z kolei te plastikowe wzmacnia się dodatkowo elementami metalowymi. To wszystko zapewnia niezwykłą trwałość produktów.

W sklepach stacjonarnych i internetowych można zakupić również puszki podłogowe hermetyczne. Są to specjalistyczne produkty o wysokim IP. Montuje się je na zewnątrz budynków, placach oraz targach. Jednym z dostępnych na rynku rodzajem puszek podłogowych są gniazdka najazdowe, wytrzymujące większy ciężar np. maszyn magazynowych.

Puszki podłogowe dostępne są w różnych kształtach oraz rozmiarach. Niektóre z nich mogą pomieścić większą liczbę gniazd, co jest bardzo funkcjonalne w przypadku wykorzystania w biurze. Możliwe są również różnorodne kombinacje. W puszce w podłodze mogą się znaleźć wejścia rozmaitego typu.

Tzw. floorboxy są zazwyczaj licowane z podłogą. Można je pokryć panelami lub wykładziną, co sprawia, że puszka podłogowa jest niemalże niewidoczna. Gniazda tego typu sprawdzają się przede wszystkim w dużych pomieszczeniach. W takim wypadku urządzenia można podłączyć do prądu, a przewody pozostają niewidoczne. Warto jednak mieć na uwadze, że puszki podłogowe nie są całkowicie szczelne i należy umieszczać je w pomieszczeniach, gdzie nie czyścimy podłogi na mokro. Gniazdka w podłodze to rozwiązanie, które sprawdzi się w sypialniach, pokojach dziennych czy biurach.

Cena gniazd podłogowych

Koszt gniazd podłogowych jest zależny przede wszystkim od liczby urządzeń, które planujemy pod nie podłączyć. W sklepach znajdziemy modele pojedyncze, podwójne czy z większą liczbą gniazd. Najczęściej wykorzystuje się gniazda potrójne. Cena gniazd do podłogi zależna jest również od wyglądu klapy. Na rynku mamy szeroki wybór produktów tego typu, które różnią się swoim kształtem i przy okazji także ceną.

Zalety puszek podłogowych floorbox

Jak już wspominaliśmy, puszki podłogowe znajdują zastosowanie szczególnie w większych przestrzeniach tj. biurach, magazynach, salonach, gdzie znajduje się duża liczba sprzętów elektronicznych. Ich niepodważalną zaletą jest to, że można łatwo podłączyć pod nie urządzenia, a po skończonej pracy schować gniazdko. W ten sposób staje się całkowicie niewidoczne i nie zaburza designu naszego wnętrza. Dodatkowo gniazdka przeważnie montuje się w podłogach technicznych, dzięki czemu możemy dowolnie rozplanować całą instalację.

Gniazdka w podłodze - niezwykła funkcjonalność

Gniazdka elektryczne zwykle kojarzą nam się z niezbyt reprezentacyjnym elementem każdego wnętrza. W większości pomieszczeń są umieszczone na ścianie, a sprzęty, które znajdują się na pewną odległość od nich, podłączane są za pomocą przedłużacza. Nie jest to estetyczne rozwiązanie, które bardzo często obniża wygląd całego wnętrza. Gniazdka w podłodze dają nam możliwość ukrycia gniazdek w każdej części pomieszczenia. Sprawdza się to szczególnie w biurach, gdzie komputery są rozstawione na całej powierzchni, a przedłużacze nie są wygodne.

Jak zamontować puszkę z gniazdami w podłodze?

Montaż gniazdek w podłodze nie jest skomplikowany. Warto jednak zwrócić uwagę podczas przygotowywania podłoża, aby puszka podłogowa została zamontowana na stabilnym podłożu. Przez wzgląd na bezpieczeństwo należy pominąć miejsca na styropianie i izolacji.

Puszki podłogowe montuje się zazwyczaj przy pomocy wkrętów, dlatego rozpoczynamy przytwierdzanie od wywiercenia odpowiednich otworów oraz wbicia kołków. Gdy pierwszy krok jest już za nami, należy przykręcić do podłoża dno od obudowy a następnie podłączyć do sieci. Najlepiej, aby tym ostatnim krokiem zajął się elektryk.

Podłączoną puszkę powinno się zabezpieczyć przed zalaniem, a przede wszystkim trzeba zakryć otwory techniczne oraz przykryć wieczko, aby żaden płyn nie dostał się do środka. Zazwyczaj w zestawie do puszki, producenci dołączają osłonę, która zakłada się na puszkę podczas wylewki.

W ostatnim kroku należy zamaskować puszkę. Wykonuje się to przy pomocy materiału, który znajduje się na podłodze. Zwykle dostosowuje się poziom puszki do podłogi przy pomocy frezowania, jeżeli wybraliśmy materiał drewniany. Nasza instalacja będzie wtedy niemalże niewidoczna. Zazwyczaj gniazdo zamontowane w podłodze jest zaznaczone tylko szczeliną lub kantem wybranej przez nas ramki.

Gniazdka w podłodze to niezwykła wygoda i estetyka. Dzięki nim możemy podłączyć rozmaite sprzęty, znajdujące się nawet na środku pokoju. To rozwiązanie bardzo estetyczne. Po skończonej pracy wystarczy, odłączyć urządzenie i zamknąć pokrywę. Zamknięte gniazdko wtapia się podłogę, dzięki czemu nie jest zauważalne dla oka i nie zaburza wyglądu naszego wnętrza.

ZOBACZ PRODUKTY!

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)