Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu.Więcej informacji znajdziesz na tej stronie >>

Kategorie

Kategorie produktów

Ranking gniazdek elektrycznych 2020

Opublikowany : 2020-11-06 - Kategorie : Gniazdka

Gniazdka elektryczne pozwalają na użytkowanie sieci elektrycznej budynku. Wybór odpowiedniego osprzętu elektroinstalacyjnego to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo osób korzystających z pomieszczenia. Oferta producentów gniazdek jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie model w pełni dopasowany do swoich wymagań i warunków finansowych. Dowiedz się, jakie gniazdka elektryczne polecamy w 2020 roku i jak wybrać produkt o optymalnych właściwościach.

Gniazdko

Czym kierować się przy wyborze gniazdka elektrycznego?

Kupno gniazdka wiąże się z wyborem spośród wielu funkcjonalności, w które są obecnie wyposażane nowoczesne modele. Do tego dochodzi cena - warto spędzić na szukaniu odpowiedniego produktu nieco więcej czasu, by jej stosunek do jakości kształtował się jak najkorzystniej. Na jakie cechy osprzętu elektroinstalacyjnego warto więc zwrócić uwagę?

  • Uziemienie- gniazda z uziemieniem sprawdzają się dużo lepiej niż modele bez uziemienia, obecnie prawie całkowicie je zastępując. Mają charakterystyczny metalowy bolec, który zapewnia ochronę przed awariami spowodowanymi przepięciem prądu poprzez podłączenie przewodu ochronnego. Każdą wtyczkę można podłączyć do kontaktu z uziemieniem.
  • Liczba kontaktów- gniazdka podwójne, potrójne lub z jeszcze większą liczbę kontaktów często sprawdzają się dużo lepiej niż modele pojedyncze, zwłaszcza nad blatem kuchennym lub w pobliżu urządzeń AGD. Wybierając większą liczbę gniazdek, nie musimy zaopatrywać się w przedłużacze.
  • Walory estetyczne- nowoczesne gniazdka elektryczne różnią się pod wieloma względami, m.in. kolorystyką, kształtem czy wzornictwem. Mamy bardzo dużą swobodę w dopasowaniu ich do aranżacji poszczególnych wnętrz lub całego domu czy innego obiektu. Możemy wybrać tradycyjne modele białe lub écru, zestawić je z innymi barwami (np. ścian) na zasadzie kontrastu albo wybrać model korespondujący z kolorystyką mebli, tekstyliów lub innych elementów wyposażenia domu. Dostępne są także gniazdka w stylu retro, a także nowoczesne biurowe kontakty chowane w blacie.
  • Tworzywo, o został wykonany kontakt, też może zmieniać się w zależności od modelu. Szkło, marmur lub drewno będą różnić się ceną od tradycyjnych gniazdek.
  • >Wyłącznik- pozwala na wyeliminowanie strat energii wykorzystywanej np. na diody w urządzeniach takich jak mikrofala czy telewizor. W gniazdkach często znajdują się sprzęty używane tylko przez krótki czas w ciągu doby, np. ładowarki. Za pomocą włącznika można w prosty i wygodny sposób odciąć dopływ prądu od tych urządzeń.
  • Gniazda wtynkowe i natynkowe- te pierwsze wyglądają bardziej estetycznie i są zazwyczaj wybierane do mieszkań i domów. Drugi rodzaj kontaktów nie wymaga natomiast kucia w ścianie, bo przewody można umieścić np. w listwach. Stosuje się je częściej w pomieszczeniach biurowych lub przemysłowych.
  • Zabezpieczenia- jeśli kontakt ma znajdować się w łazience, powinien być odpowiednio zabezpieczony przed wodą. Tak zwane gniazdka bryzgoszczelne mają klapki, które uniemożliwiają zalanie. Dodatkowym elementem zabezpieczającym mogą być gumowe uszczelki montowane w puszkach. Gniazdo elektryczne znajdujące się w zasięgu ręki i wzroku dzieci powinno być odpowiednio zabezpieczone przed maluchami. Jak wiadomo, dwie dziurki w ścianie mogą budzić ich zainteresowanie. Należy wtedy zaopatrzyć się w gniazdka z uniwersalnymi plastikowymi zatyczkami, które nie przewodzą prądu. Inną metodą jest wybór kontaktów ze specjalną osłonką w postaci klapki, które nie gwarantuje jednak pełnego bezpieczeństwa. Najlepiej więc kupić gniazdka z obydwoma zabezpieczeniami.

Ranking gniazdek elektrycznych

Przedstawiamy różne typy gniazdek o wielu zastosowaniach i nieprzeciętnych walorach estetycznych.

  1. Gniazdo pojedyncze z uziemieniem Berker - biały, uniwersalny i estetyczny kontakt, który pasuje do każdego pomieszczenia. Wąska ramka i podtynkowa konstrukcja sprawiają, że nie rzuca się w oczy. Korzystna cena współgra z wysoką jakością gwarantowaną przez cenionego producenta.
  2. Okrągłe gniazdo pojedyncze z uziemieniem Berker - kolejna propozycja od firmy Berker. Kontakt posiada zaciski śrubowowindowe. Zaletą modelu jest elegancki i oryginalny design, który wyróżnia się na tle tradycyjnych kwadratowych gniazd.
  3. Gniazdo podwójne z uziemieniem Berker - klasyczny biały kontakt, do którego można podłączyć dwie wtyczki. Gniazdko montuje się podtynkowo. Model charakteryzuje się solidnym, bezawaryjnym wykonaniem.
  4. Gniazdo podwójne z uziemieniem Simon - minimalistyczna konstrukcja podtynkowa w uniwersalnej białej barwie. Gniazdko posiada uziemienie w postaci bolca i przesłony z torów prądowych. Wyróżnia je prosty i szybki montaż.
  5. Gniazdo Simon srebrny mat - subtelny element wyposażenia każdego pomieszczenia. Producent zapewnia solidne wykonanie i wysoką jakość osprzętu. Montaż przewodów na śrubę umożliwia proste podpięcie. Srebrny kontakt jest doskonałą alternatywą dla zwykłych białych gniazdek. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się nad kuchennym blatem.
  6. Gniazdo z klapką transparentną Simon - kontakt o uniwersalnym wyglądzie, który doskonale sprawdza się w łazience w każdej aranżacji. Osprzęt montuje się beztynkowo. Zapewnia także częściową ochronę przed dostępem dla dzieci.
  7. Gniazdka do blatu Hager - zabudowany moduł stołowy Hager to przedłużacz listowy z trzema gniazdami. Do montażu potrzebna jest wolna przestrzeń min. 34 cm. Wykończenie listwy to lakierowane aluminium. Gniazda mają subtelną barwę antracytu. Moduł do blatu to niezwykle praktyczne rozwiązanie - można wysunąć go na odpowiednią wysokość (wykorzystując wybraną liczbę kontaktów) lub całkowicie schować pod pokrywą równą z blatem.
  8. Gniazdo pojedyncze Berker antracyt - kontakt w eleganckiej barwie, która doskonale łączy się z ciemnymi wykończeniami mebli. Gniazdko posiada bolec uziemiający, samozaciski oraz przesłony styków.
  9. Satynowe gniazdo z uziemieniem Simon - kontakt montowany podtynkowo, który będzie ozdobą każdego pomieszczenia dzięki nietuzinkowej satynowej barwie. Posiada bolec uziemiający.
  10. Gniazdko brązowe Karlik - kontakt o metalicznym wykończeniu, który stanowi nie tylko funkcjonalny osprzęt, ale także element dekoracyjny. Efektownie komponuje się z meblami o podobnym odcieniu brązu.

FAQ:

  1. Jak wybrać gniazdko elektryczne?

    Przed kupnem osprzętu elektroinstalacyjnego warto wybrać funkcjonalności, których potrzebujemy: ochrona przed wodą, zabezpieczenie przed dziećmi, wyłącznik, uziemienie. Oprócz tego decydujemy, czy potrzebujemy kontaktu pod czy nadtynkowego.

  2. Jak wyglądają nowoczesne gniazdka?

    Tradycyjne białe, kwadratowe kontakty to tylko wstęp do współczesnej gamy rozwiązań w tej dziedzinie. Wśród produktów można znaleźć modele z metalicznym lub matowym wykończeniem, srebrne, satynowe, antracytowe, beżowe i w innych barwach. Jeśli mamy większy budżet, możemy pozwolić sobie na gniazdka porcelanowe, szklane lub drewniane.

  3. Jacy producenci oferują najlepsze rozwiązania?

    Wieloletnim uznaniem wśród klientów cieszy się firma Berker, oferująca różne rodzaje gniazdek elektrycznych. Oprócz tego polecamy kontakty marki Simon, Hager czy Karlik.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)