Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu.Więcej informacji znajdziesz na tej stronie >>

Kategorie

Kategorie produktów

Czy włącznik światła na pilota to dobre rozwiązanie?

Opublikowany : 2021-03-09 - Kategorie : Gniazdka

Poszukując komfortu i nowoczesnego funkcjonowania we własnym domu, warto wziąć pod uwagę włącznik światła na pilota. Jest to bezprzewodowa alternatywa dla włączania światła za pośrednictwem tradycyjnego włącznika, która w bezpośredni sposób może podnieść jakość życia codziennego. Z przyjemnością opowiemy o tym nieco więcej w niniejszym wpisie.

Szklane gniazdka elektryczne

Włącznik światła sterowany pilotem

Podążając za rozwijającą się technologią, coraz częściej korzystamy z rozwiązań, których zadaniem jest ułatwianie wykonywania codziennych czynności ludziom na terenie domu lub miejsca pracy. Do tego zalicza się tworzenie inteligentnych domów, w których zdalne sterowanie za pomocą pilotów kontroluje niekiedy wiele urządzeń jednocześnie. Tego typu zastosowanie pozwala bowiem przede wszystkim na oszczędność czasową w ciągu dnia. Ze względu na liczbę codziennych obowiązków w dzisiejszych czasach wciąż bowiem brakuje go wielu polskim rodzinom.

Gdzie sprawdzi się włącznik światła na pilota?

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy właściciele domków jednorodzinnych powinni rozważyć włącznik światła na pilota. Ma to przede wszystkim związek z relatywnie większą powierzchnią przestrzenną do pokonania w celu manualnego wyłączenia światła. Co więcej, piloty do regulacji światła mogą być 2- lub 4-kanałowe i być przeznaczone do sterowania także innych funkcji domowych. Należeć może do nich między innymi funkcja zasuwania rolet lub zamykania bramy wjazdowej i garażowej. Bezprzewodowy włącznik światła na pilota to innowacyjne i proste rozwiązanie, którego użytkowanie właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań.

Jak działa włącznik do światła na pilota?

Włącznik do światła na pilota to bardzo proste urządzenie, które można dostosować do każdego rodzaju pomieszczenia. Co więcej, bezprzewodowy włącznik, współpracując ze ściemniaczem, pozwala na sterowanie poziomem jasności oświetlenia w całym domu względem aktualnego zapotrzebowania i samopoczucia. Nie można zaprzeczyć, że zdalny włącznik światła stanowi swojego rodzaju nieodłączny element każdego nowoczesnego wnętrza. Jego obecność niewątpliwie podnosi także prestiż i ostateczny odbiór znajdującej się w nim aranżacji.

Włącznik światła na pilota - zastosowanie

Warto zauważyć, że możliwość zdalnego włączania światła jest funkcją, której nie powinno się postrzegać jedynie przez pryzmat dobra luksusowego. Włączanie światła na pilot ma także wiele funkcji praktycznych i logistycznych. W sposób niebagatelny może ułatwić życie osobom starszym lub niepełnosprawnym, w przypadku których samodzielnie poruszanie się jest utrudnione, bądź niemożliwe. Tego typu zastosowanie jest także ułatwieniem dla opiekunów osób trzecich. Możliwość zapalania światła na pilot może okazać się także niezbędna w różnego rodzajach miejscach publicznych. Odbywające się na większych przestrzeniach spotkania konferencyjne, edukacyjne lub kulturowe z wykorzystaniem manualnej regulacji światła mogą być nieco trudniejsze do obsługi przez osoby prowadzące.

Strona techniczna włącznika oświetlenia na pilota

Zaawansowane włączniki wykorzystuje się do konfiguracji instalacji i montażu inteligentnego oświetlenia. Działają one w otwartym terenie na odległość oscylującą w granicach nawet 20-30 metrów. Tego typu właściwość umożliwia korzystanie ze zdalnego oświetlenia także w większych domach i pozwala na osiągnięcie niezbędnego minimalnego zasięgu pomiędzy pilotem a włącznikiem światła.

Rodzaje włączników na pilota

Włączniki bezprzewodowe występują w różnych wersjach. Na jedną z nich składa się specjalna wtyczka, którą należy podłączyć do gniazdka elektrycznego oraz nawiązać połączenie pomiędzy nią a sterowanym typem sprzętu. Wbudowany moduł sterujący obsługiwany przez pilota poprzez fale radiowe pozwala na zdalne odcinanie lub włączanie dopływu prądu. Taki wyłącznik na pilota wymaga tylko podłączenia do gniazdka. Wersja bardziej zaawansowana to włączniki podtynkowe, które montuje się bezpośrednio do instalacji elektrycznej. Włączniki takie zawierają dodatkowe opcje, do których należy między innymi automatyczne zaprogramowanie włączenia w określonym czasie lub z opóźnieniem.

Charakterystyka oświetlenia sterowanego pilotem

  • Możliwość sterowania światła za pośrednictwem pilota, która nie wyklucza wyłączania go jednocześnie sposobem tradycyjnym.
  • Duży zasięg – nawet do 30 metrów. Pozwala to na montaż włącznika światła na pilot bez względu na powierzchnię danego domu.
  • Wysoka odporność urządzenia na warunki wilgotne, chemiczne oraz mechaniczne.
  • Uniwersalny wygląd oraz innowacyjny design włącznika światła zdalnego, oraz pilota.
  • Uniwersalność zastosowania – można stosować w pomieszczeniach zarówno użytku publicznego, jak i w budynkach mieszkalnych.

Włączniki zdalnie sterowane w sklepie internetowym Elmar

Pod względem wizualnym zdalne włączniki na światło właściwie nie różnią się niczym szczególnym od tych tradycyjnych. Ich cechą wyróżniającą może być natomiast brak charakterystycznych klawiszy lub pokrętła, jeśli dany włącznik przeznaczony jest jedynie do zdalnej regulacji światła. Nie mniej jednak włącznik światła na pilota może zostać przeznaczony dla każdego typu pomieszczenia i świetnie się w nim prezentować. Doskonale obrazuje to design zdalnie sterowanego włącznika światła w sklepie Elmar w kolorze kremowym. Tego typu włącznik może stanowić wyważone i minimalistyczne dopełnienie wnętrz zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Sklep Elmar

Hurtowania elektrotechniczna Elmar z siedzibą k. Poznania swoim klientom pragnie oferować nie tylko najwyższej jakoś produkty na rynku, ale także fachowe i profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru najlepszych opcji względem poszczególnych zastosowań. W przypadku niemożności znalezienia preferowanych akcesoriów elektrycznych serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Gdzie sprawdzi się włącznik światła na pilota?

W nowoczesnym domu, którego mieszkańcy docenią ułatwienie wykonywania czynności dnia codziennego. Pilot sterujący światłem przydaje się także w przypadku potrzeby sterowania innymi urządzeniami domu lub mieszkania.

2. W jakich wersjach występują włączniki światła?

  • Wersja podstawowa (włącznikiem steruje się wówczas poprzez wtyczkę)
  • Wersja zaawansowana (tego typu włącznik montuje się bezpośrednio do instalacji elektrycznej).

3. Jaki zasięg ma pilot do sterowania światłem?

Może mieć zasięg nawet do 30 metrów.

Przeczytaj także:

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)