Ten sklep wykorzystuje technologię "Ciasteczek", która rozszerza możliwości działania sklepu.Więcej informacji znajdziesz na tej stronie >>

Kategorie

Kategorie produktów

Radia podtynkowe - zastosowanie i zalety

Opublikowany : 2020-02-14 - Kategorie : Gniazdka


radio podtynkowe

Radio do zabudowy w ścianie to połączenie funkcjonalności, estetyki i wygody użytkowania. Ponadto, zainstalowanie urządzenia w ścianie pozwoli zaoszczędzić miejsce. Gdzie znajdują zastosowanie radia podtynkowe oraz jakimi zaletami się wyróżniają?

ZOBACZ PRODUKTY!

Rozwiązania Smart Home - radia podtynkowe


Inteligentne rozwiązania coraz częściej stają się nieodłączną częścią w domach i mieszkaniach. Tradycyjne urządzenia zastępowane są automatycznymi systemami lub sterowanymi panelami, dzięki którym w prosty sposób zarządza się wybraną funkcjonalnością we wnętrzu. Automatyczne oświetlenie, sterowanie ogrzewaniem, profesjonalne alarmy i monitoring, systemy nawadniania - to tylko nieliczne rozwiązania Smart Home.

To przede wszystkim wygoda dla każdego mieszkańca oraz możliwość indywidualnego dostosowania danych funkcjonalności pod swoje potrzeby. Podobnie jest z systemami nagłośnienia - muzyka może umilać czas spędzany w dosłownie każdym pomieszczeniu w domu. Jednym z najpopularniejszych elementów inteligentnego systemu audio jest radio podtynkowe.

Radio do zabudowy w ścianie


Przy projektowaniu lub przebudowie czterech kątów wiele osób decyduje się zastąpić wolnostojące urządzenia nowoczesnymi systemami bądź specjalnymi modelami do zabudowy. Dzieje się tak również w przypadku radia - standardowe odbiorniki często zajmują dużo miejsca, wymagają zasilania (w postaci podłączenia do gniazdka elektrycznego lub baterii, które trzeba ładować bądź wymieniać), a także muszą stać w odpowiedniej lokalizacji, żeby prawidłowo odbierać stacje radiowe. Czas zatem na nowoczesne i inteligentne rozwiązanie w postaci radia do zabudowy w ścianie.

Radio podtynkowe - zalety


Funkcjonalność Na rynku dostępnych jest wiele modeli radioodbiorników montowanych podtynkowo. Różnią się zarówno funkcjonalnością, jak i wyglądem. Skupiając się na pełnionych przez urządzenie funkcjach, można wyróżnić podstawowe opcje - m.in. ręczne i automatyczne wyszukiwanie stacji, wyświetlanie daty i godziny nawet wtedy, gdy radio nie jest włączone czy regulację głośności.

Tym, co ułatwia obsługę urządzenia, może być wyświetlacz dotykowy. Wśród dodatkowych opcji można znaleźć funkcję budzika, tryb uśpienia oraz automatycznego wyłączania, wbudowany Bluetooth, a nawet możliwość podłączenia zewnętrznych nośników. Funkcja Bluetooth umożliwia między innymi włączenie lub wyłączenie radia z użyciem innego mobilnego urządzenia oraz sterowania wybranymi modułami.

Największą funkcjonalnością podtynkowych radioodtwarzaczy jest jednak sposób ich montażu. Radia najczęściej dostępne są w wersji z pojedynczym głośnikiem. W niektórych modelach możliwe jest podłączenie radia do głośników rozstawionych zainstalowanych po całym pomieszczeniu. Głośniki w takich urządzeniach zapewniają wysoką jakość dźwięku, dzięki czemu ulubiona muzyka ze stacji, zewnętrznych nośników lub telefonu będzie umilać każdą chwilę.

Wygoda Używanie radia zabudowanego w ścianie jest po prostu wygodne. Wystarczy wybrać stację za pomocą wyświetlacza dotykowego. Niektóre modele można sterować przy pomocy telefonu. Niektóre odbiorniki połączone są z włącznikiem światła - kiedy w pomieszczeniu włączy się światło, muzyka automatycznie rozbrzmiewa. Oszczędność miejsca Niekwestionowaną zaletą radia podtynkowego jest sposób instalacji i związana z tym oszczędność miejsca. Dotychczas w ścianach domów zazwyczaj skrywały się gniazdka elektryczne i włączniki światła. Obecnie, jako rzucający się w oczy detal inteligentnego domu, coraz częściej zauważamy radia podtynkowe. Są one jednak tak wkomponowane w przestrzeń, że nie zajmują miejsca tak, jak standardowe radioodbiorniki. Funkcja dekoracyjna Bez wątpienia radio do zabudowy pod ścianę pełni funkcję dekoracyjną. Rozmaite ramki i różnego rodzaju detale ozdobne pozwalają urządzeniom wkomponować się w styl panujący w danym pomieszczeniu.

Radia podtynkowe wprowadzają do wnętrz również powiew świeżości - standardowe odbiorniki zastąpione są panelem wbudowanym w ścianę - to rozwiązanie idealne dla współczesnych fanów nowoczesnych gadżetów! Intuicyjne oprogramowanie Na łatwą obsługę systemów nagłośnieniowych wpływa intuicyjny panel zarządzania. Standardowo na dotykowym wyświetlaczu znajduje się opcja włączenia i wyłączenia radia, regulacji głośności oraz przełączenia stacji. Na szczególną uwagę zasługują modele z funkcją Bluetooth, które można obsługiwać również przy pomocy innych urządzeń.

podtynkowe gniazdka

Radio do zabudowy pod ścianę – zastosowanie


W inteligentnym domu smart urządzenia mogą stanowić wyposażenie każdego pomieszczenia. Gdzie sprawdzą się radia podtynkowe?

  • Kuchnia

Gotowanie przy ulubionej muzyce z pewnością będzie jeszcze bardziej przyjemne niż zwykle. Podtynkowe radio to również najbardziej praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie zajmuje przestrzeni na blacie lub stole. Dzięki podwyższonej odporności urządzenia na działanie pary wodnej radia podtynkowe działają niezawodnie nawet podczas intensywnej pracy w kuchni.

  • Łazienka

Mało osób decyduje się na wyposażenie łazienki w tradycyjne radioodbiorniki. Instalacja radia podtynkowego w łazience to natomiast dobry pomysł dla każdego, kto lubi czasem pośpiewać pod prysznicem lub marzy o relaksacyjnej kąpieli przy kojących dźwiękach.

  • Salon

Ścienne radio sprawdzi się również w salonie. To idealny pomysł dla osób, które cenią sobie brak zbędnych elementów w minimalistycznym wystroju. Muzyka może rozbrzmiewać zarówno podczas domowego przyjęcia, jak i przy relaksie z książką.

  • Sypialnia

Audycje radiowe lub muzyczne mogą pomóc zarówno w zasypianiu, jak i pobudzaniu się, dlatego radia do zabudowy w ścianie znajdują zastosowanie również w sypialniach.

  • Garaż

Praca w garażu może być przyjemniejsza przy dźwiękach ulubionej muzyki lub audycji radiowej. To dobre rozwiązanie właśnie w takich pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na stacjonarny odbiornik. Pomieszczenia tematyczne Pozostałymi pomieszczeniami, w których można zainstalować radio podtynkowe, są różnego rodzaju pokoje tematyczne do aktywności fizycznej lub relaksu. Sauna, domowa siłownia, basen, jacuzzi, pokój do medytacji - to idealne pomieszczenia do zamontowania radia i słuchania ulubionej muzyki, audiobooków lub audycji radiowych w dowolnym momencie.

Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu oraz zaletom radioodbiorników muzyka może towarzyszyć mieszkańcom w każdej chwili. To modne rozwiązanie w urządzaniu inteligentnego i nowoczesnego mieszkania oraz domu. Radia podtynkowe znajdą zastosowanie także w biurach czy salonach handlowo-usługowych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się estetyka, funkcjonalność i jakość dźwięku. Nasi specjaliści z chęcią doradzą wybór najkorzystniejszych rozwiązań - zapraszamy do kontaktu!

ZOBACZ PRODUKTY!

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)